موسیقی ایرانی این بار در تایلند

تور تایلند غیر از جاذبه های گردشگری که به شما نمایش می دهد، شما را به یک کنسرت با موسیقی ایرانی هم دعوت می کند.

نوای موسیقی ایرانی در تور تایلند و تلالو هنر هنرمندان ایران زمین در ویژه برنامه های ˈجشنواره فرهنگی- هنری، همراه با عارفانه های موسیقی اصیل ایرانیˈ در دانشگاه راجاپات آیوتایا تایلند و کالج اسلامی بانکوک پایتخت این کشور برگزار شد.

در سال گذشته بود که جشنواره فرهنگی- هنری، همراه با عارفانه های موسیقی اصیل ایرانی را رایزنی فرهنگی ایران در بانکوک به مناسبت دهه فجر و سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تدارک دیده بود. نخستین برنامه از این جشنواره فرهنگی- هنری ویژه ایرانیان مقیم و شیعیان تایلندی در هفتمین روز از دهه فجر در محل سالن اجتماعات کالج اسلامی بانکوک برگزار شد. یکی از گروه های هنری به نام گروه هنری ˈقاصدکˈ که از ایران رفته بودند با اجراهای دلنشین موسیقی اصیل ایرانی در جمع شهروندان تایلندی و ایرانیان مقیم این کشور به هنرنمایی پرداخت که طرافداران بسیاری نیز داشت.

موسیقی ایرانی این بار در تور تایلند

این گروه هنری در هشتمین روز از دهه فجر و در چارچوب جشنواره فرهنگی- هنری، همراه با عارفانه های موسیقی اصیل ایرانی در سالن آمفی تاتر دانشگاه ˈراجاپاتˈ شهر تاریخی و گردشگری ˈآیوتایاˈ در تور تایلند به اجرای برنامه پرداخته بودند. آوای موسیقی ایرانی در حالی در این دانشگاه تایلند طنین انداخت که مرقد ˈشیخ احمد قمیˈ عالم و روحانی برجسته ایرانی که نماد مشترک روابط و پیوند ایران و تایلند محسوب می شود در این دانشگاه قرار دارد. هنگام اجرای این گروه موسیقی ایرانی در دانشگاه ˈراجاپاتˈ تایلند کمالیان سفیر ایران، دکتر ˈویریتوˈ معاون استاندار ˈآیوتایاˈ، دکتر ˈکاسیمˈ رئیس این دانشگاه، معاونین، اساتید دانشگاه راجاپات، رئیس و اعضای شورای اسلامی، مقامات و مسئولین شهر آیوتایا و بیش از 300 دانشجوی تایلندی حضور داشتند. 

با موسیقی که برگزار شد، دانشجویان تایلندی بسیار استقبال کردند.ˈمصطفی نجاریان زادهˈ رایزن فرهنگی ایران پیش از اجرای گروه موسیقی ایرانی، گفت: فرهنگ، تمدن و هنر ایران اسلامی همواره نقش بسیار موثری در توسعه جوامع بشری داشته است. 

رایزن فرهنگی ایران در بانکوک، گفت: موسیقی اصیل ایرانی که به ˈخنیای باستانی ایرانیˈ شناخته می شود نیز از هزاران سال پیش از میلاد مسیح تا به امروز سینه به سینه گشته و هنوز هم پا بر جا مانده است. در حاشیه این برنامه نمایشگاه عکس و پوسترهایی از ایران امروز و جاذبه های گردشگری ایران، آثار هنری و صنایع دستی هم برپا شده است. ایجاد کارگاه هنر نگارگری به وسیله یک هنرمند ایرانی نیز توجه علاقمندان زیادی را به خود جلب کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *