تور تایلند به داشتن جزیره ای به نام جزیره پوکت Phuket Island به خود افتخار می کند! می دانید علتش چیست؟ ادامه را بخوانید تا از این جزیره به اصطلاح بومی هایش، مروارید بیشتر بدانید.

تور تایلند اعلام می دارد که در کنار جاهای دیدنی و گردشگری که در طول سفر می بینید، سری هم به جزیره پوکت می زنیم که مروارید دریای آندمان شناخته شده و به خاطر اینکه سواحل غواصی زیادی را در خود جا داده خوب توانسته تعداد عظمیی از گردشگران را به این سمت بکشد. حتی خیلی ها از آب های شفاف پوکت می گویند و علاقه بسیاری به این جزیره نشان داده اند. غیر از آب ها زیبا، سرتاسر جزیره را جنگل فرا گرفته و تا چشم کار می کند از شمال تا جنوب پر شده از کوه های به هم پیوسته. عکس های دیدنی می شود از این منظره ها گرفت. اسم پوکت هم که از یک نام مالزیایی گرفته شده  که به معنی کوه یا تپه است چون از دور هم به همین شکل به نظر می آیند. یکی از بزرگترین و مهمترین استراحتگاه های تایلند که در تور تایلند بهترین جا برای گذراندن تعطیلات است. حتی در سطح آسیا هم شهرت خاصی دارد. در ضمن دارای 30 درصد مسلمان است و در سال های اخیر هم با سامویی جز ده جزیره محبوب و برتر آسیا شناخته شده است.

تور تایلند در یک جزیره کریستالی ـ پوکت

کنار سواحل پوکت که قدم می زنید، در واقع کناره های غربی آن، پاتونگ می باشد و نیز بعد از آن کارون که این ها هم از معروفترین و بهترین سواحل پوکت به شمار می روند، البته پاتونگ یک جزیره بسیار طولانی و وسیع است که اغلب مراکز خرید پوکت هم آن جا یافت می شود. ولی کارون برعکس همه این ها موقعیت خیلی بهتری دارد، بیشتر به خاطر دور بودنش از شلوغی است که آن را به یک طبیعت زیبا و بکر تبدیل کرده است.

در تور تایلند که سفرتان را شروع می کنید و می رسید فرودگاه، باید از فرودگاه های پوکت هم بدانید. خطوط هوایی ایرسیا و تای ایرویز هر روز از بانکوک برای پوکت پرواز دارند و مدت زمانشان هم به 70 دقیقه می رسد. هم چنین حواستان باشد که محدودیت بار برای ایرسیا 15 کیلو و اضافه بار برای هر کیلو 3 دلار است، برای تای ایرویز هم 20 کیلو است که برای هر کیلو آن هم 3 دلار می گیرند؛ پس اگر خریدتان در پوکت زیاد بود یا در بانکوک، فرقی نمی کند هر دو از زیر مجموعه های تور تایلند هستند، حواستان به این اضافه بارها باشد.

از مراکز غواصی هم که گفتیم، در غرب پوکت است که به نام مراکز غواصی Diving هم هست، در ضمن تعداد مختلفی از آن هم وجود دارند و محدوده
کارشان هم در جزیره های کوچک اطراف پوکت است که از لحاظ مرجان های زیبا و موجودات دریایی شهرتشان جهانی است.اگر هم حوصله تان در تور تایلند، در شهر پوکت سر رفت، کافیست بروید سراغ قایق رانی و موج سواری که خیلی هم طرفدار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *