تور استانبول در طی برنامه ویژه ای که برای شما ترتیب داده، قرار است شما را به بازار بزرگ استانبول ببرد؛ پس بدون معطلی با ما همراه شوید.

تور استانبول که یکی از نکته های جالب سفر با آن همین خرید کردن است و رفتن به انواع و اقسام بازارها و مراکز خرید، یک جای دیگری هم شما را می برد که واقعا دیدنی است و هوس خرید کردن از سرتان نمی افتد؛ بازار بزرگ پیشنهاد ویژه ما در تور استانبول می باشد. یکی از قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده استانبول هم هست.

نگران اجناس و کیفیت کالاها نباشید که همه این اجناس که از سرتاسر دنیا به این بازار بزرگ منتقل می شوند، مورد بررسی قرار می گیرند و بازبینی می شوند و بعد از آن به فروش می رسند. بازار بزرگ نه تنها یکی از جاذبه های مهم شهر به حساب می آید، هم چنین با نام کاپالی چارشی که به ترکی به آن می گویند، خوب بین مردم محلی خود و نیز گردشگران اسم در کرده است. این بازار در یک مایلی غرب سلطان احمد یا مسجد آبی می باشد.  هم چنین محصولاتی نظیر فروش فرش و قالی و پوشاک و کارهای دستی، نیز کارهای هنری، شطرنج، رستوران ها، کافه ها و مساجد زیادی در این بازار دیده می شود.

بازار بزرگ را یکی از قدیمی و سنتی ترین مرکز خریدهای مهم ترکیه می دانند و با توجه به معماری خاص و بی نظیری که دارد، توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند. البته معماری بازار بزرگ اینطوری می باشد که اطراف آن با دیوار محصور شده است و سقف آن نیز با تعدادی گنبد پوشیده شده است. جای گفتن دارد که بازار ابتدا به صورت یک انبار کوچک بوده و بعد از آن بود که به بازاری پر بار و جایی تجاری تبدیل شد، و اینگونه بود که هر جور کالایی که به ذهنتان برسد، به فروش می رسد؛ از فرش تا زیر.

بازار بزرگ در تور استانبول

سر پوشیده بودن بازار بزرگ توسط دکان‌داران بازار انجام شد تا تجارت با توجه به اوضاع آب و هوا ادامه پیدا کند. در این جا در هر کوچه یا اسم دیگرش که سرای است، یک صنف مشغول به کار بوده است که تولیدات دستی تحت کنترل شدید و احترام به اخلاق و عرف تجاری بسیار رایج بوده است.

در خیابان اصلی بازار که شروع به قدم زدن می کنید، می بینید که اکثرا جواهر فروشان و در بازار کناری آن نیز طلا فروشان هستند. امکانات خرید و فروش برای گروه های توریستی که به استانبول سفر می کنند، در مدخل ورودی بازار ساخته شده است. همانطور که اشاره کردیم، بازار به صورت سرپوشیده است و در تمامی ساعات کاری روز در حال فعالیت می باشد. همین طور که ادامه می دهید، با اصرار کسبه روبرو می شوید که شما و یا گردشگران دیگر را به دکان های خود دعوت می کنند تا از محصولاتشان دیدن کنید.

بازار بزرگ

در هر سرای که سرک بکشید، می بینید که در کنار قالی های دستبافت و جواهرات؛ محصولات نقره کار دست ترک ها هم هست. هم چنین دیگر هدایای مسی و برنز نیز با محصولات تزئینی برای فروش موجود می باشند. هم چنین می توان از آثار مجود در بازار به سرامیک پوست و چرم نیز اشاره کرد. برای رفتن به این بازار نیز باید به مبدان بیازیت بروید؛ یکی از ورودی های اصلی بازار در داخل میدان بیازیت قرار دارد. فروشگاه‌ های توریست‌ ها که اشیاء تزئینی می‌فروشند اطراف خیابان اصلی بازار را احاطه کرده‌اند، اما اگر پا به خیابان‌ های پشتی بگذارید استانبولی‌ هایی را خواهید دید که در حال خرید پارچه، فرش، گردنبند طلا و چشم نظر هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *