تور استانبول خود یک تور ویژه است و ویژه ترین ها را برایتان دارد!

تور استانبول از بین این ویژه ترین ها جاذبه هایی را برایتان در نظر دارد و می خواهد از آن ها بیشتر بگوید. با ما همراه شوید که ماجراجویی تازه ای در پیش است.

جاذبه های ویژه ای که انتخاب کردیم، موزه یا کاخ توپ قاپی، قاپالی چارشی، مسجد بیازیت، دانشگاه، مسجد سلیمانیه و آب گذر سراچخانه است. حالا برای اینکه اینجاها را ببینیم، باید ساعات مشخص شده برویم. موزه یا کاخ توپ قاپی ساعت 9 صبح باز می شود و در صورتی که زودتر برسید، باید در پارک مقابل مسجد سلطان احمد بنشینید و دقایقی باشید. بعد از اینکه یک صبحانه عالی میل کردید، و یک هواخوری عالی، نوبت دیدن موزه است، قبل از اینکه وارد موزه شوید، به شرط اینکه خوراکی هایتان زیاد نباشد، می توانید ببرید داخل. موزه ای که با بودن در آنجا چیزهایی هم از تاریخ یاد می گیرید، جایی که به مدت صدها سال محل اقامت سلاطین عثمانی، مرکز معنوی جهان اسلام و محل رقم خوردن سرنوشت میلیون ها انسان بوده که اقوام و ادیان و ملیت های مختلف هم بودند.

تور استانبول در موزه توپ قاپی

این موزه بخش های متنوعی دارد مثل خزینه، امانات مقدس، حرم و کاخ که علاوه بر کلکسیون ها و وجوه معماری ساختمان هایش که در اینجا می بینید، مامن حدود 300000 سند تاریخی است، مهمترین جای دیدنی شهر استانبول و از بزرگترین موزه های جهان. موزه حداقل 4 ساعت وقت می برد تا بازدید کنید. بعد از ورود از در اصلی که مشرف به مسجد سلطان احمد می باشد، وارد حیاط بیرونی شده اید. بلیط خود را می توانید از بلیط فروشی واقع در صد متر جلوتر تهیه کنید ولی فکر می کنیم در صف باید منتظر باشید. اما هر چقدر هم طولانی باشد و دیر جلو رود، باز هم می توانید دوستانی از ملل دیگر در طی صف پیدا کنید و صحبت کنید یا اینکه نظرات جالبی درباره آنجا بشنوید.

چیز جالبی که هست در کاخ اسلحه ای هم به نمایش گذاشته شده که مربوط به دوره عثمانی می باشد. یا اینکه مراسم و جشن هایی که برپا می شده. همه این ها جالب هستند. پس در تور استانبول شرکت کنید و خاطره ای به یاد ماندنی بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *