تور استانبول را در یکی از جزایر زیبای استانبول که کم هم از آن دیدن نمی کنند، می خواهیم سر کنیم. یک جزیره زیبا با یک پیشینیه تاریخی!

تور استانبول در یک جزیره ای به نام جزیره پرنس که در واقع مجموعه جزایری است که در دریای مرمره واقع شده و در مقابل سواحل آسیای شهر هم قرار گرفته که دارای 4 جزیره کوچکتر هم شده، بیوک آدا، هئیبه لی آدا، بورگاز آدا، و کینالی آدا که بزرگترین و مشهورترین آن هاست. تقریبا 20 هزار نفر هم در این مجموعه جزیره هستند.

 

تور استانبول در جزایر پرنس

در زمان امپراتوری های بیزانس و امپراتوری ترک های عثمانی، شاهزاده هایی بودند که با هم اختلافات زیادی داشتند و روی این حساب به این جزایر تبعید شدند. دلیلش هم اینست که می گویند جزایر پرنس. در حال حاضر هم به یکی از جاذبه هایی تبدیل شده که گردشگران از گوشه نقاط دنیا برای بازدید از آن به این منطقه می آیند. حتی جذابتر از همه این بوده که بیوک آدا بزرگترین جزیره بوده و خبری از اتومبیل هم نبوده، در واقع گردشگران برای بازدید باید با پای پیاده یا با استفاده از دوچرخه یا کالسکه و اسب به گردش در اطراف جزیره می رفتند. فقط اگر سری به اینجا زدید، تعجب نکنید چون قیمت ها یک مقداری گران می باشند.

مساجد و کلیساهای تاریخی هم از مکان های دیدنی جزیره محسوب می شوند، پلاژها، رستوران ها و پارک های جنگلی هم در جزیره هستند و از اماکن تاریخی به حساب می آیند. یکی از کلیساها و مکان های دیدنی بیوک آدا، کلیسای آیایورگی است که مربوط به قرن ششم است و در قوجا تپه، واقع شده، مسجد حمیدیه و کلیسای آیوس نیکولاس هم از جمله دیگر اماکن تاریخی جزیره محسوب می شوند.

جزیره هئیبه لی آدا، از آن جزیره هاست که دست کمی از بیوک آدا ندارد و پر شده از مکان های دیدنی. دومین جزیره بزرگی که یک کلیسای ارتودکس و کلیسای کاماریوتیسسا در آن دیده می شود و مربوط به دوره بیزانس است و آخرین کلیسای آن دوره محسوب می شود.

بورگاز آدا هم از سومین جزیره های بزرگی است که یک مسجد قدیمی با ارزش تاریخی در آن قرار گرفته است. جزیره آخری هم که می رسد به کینالی آدا که ساکنانش مسیحیان ارمنی هستند. اگر وقت کردید سری به پلاژهای معروف و دنج جزیره بزنید، بسیار دیدنی اند و در تابستان خیلی می چسبند؛ جایی که صدها هزار گردشگر برای بازدید از آن ها به اینجا می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *