تور استانبول در یک قلعه قدیمی و تاریخی که یادآور گذشته استانبول می باشد!

تور استانبول را آن هایی که تجربه کرده اند و با آن سفر کرده اند از زیبایی ها و جذابیت های این شهر بسیار می دانند و زیاد هم شنیده اند. با سفری که قرار است با تور استانبول برویم، می خواهیم یک سری به یک قلعه قدیمی و تاریخی بزنیم که از لحاظ جاذبه ها و زیبایی ها واقعا عالی است و محال است بروید و از آن جا بازدید نکنید. اسم قلعه ای که این همه از آن می گوییم، قلعه ماموره است.

قلعه ماموره که از شگفتی های شهر استانبول به حساب می آید، در 6 کیلومتری شرق آنامور واقع شده و به اندازه 216 کیلومتر هم در غرب مرسین قرار گرفته و روی این حساب به آن امپراطوری ارمنی ها می گویند.

قلعه ماموره در تور استانبول

پادشاهی که در این قلعه به حکومت بوده، به نام کیلیکیه بوده است. این قلعه زیبا به مساحت 23500 مترمربع می باشد که از بزرگترین قلعه های این منطقه می باشد و به خاطر همین می گویند که یکی از سرپاترین و سالم ترین قلعه های تاریخی ترکیه هم به حساب می آید. در واقع تنها قلعه تاریخی است که سالم باقی مانده و به خاطر همین این اثر تاریخی را خیلی با ارزش می دانند و اهمیت تاریخی بالایی دارد. مثلا در بسیاری از امور دفاعی از جمله تهاجمات دزدان دریایی و یا حمله هایی که از طریق دریا صورت می گرفته و می خواستند به قلعه حمله کنند، به عنوان دیوار دفاعی استفاده می شده است اما باید مرتب مورد ترمیم قرار می گرفته است.

اطراف قلعه که بگردید می بینید که یکسری خندق هایی را ایجاد کرده اند و تقریبا 39 برج و سنگر دفاعی هم دارد، که به وسیله دیوارهای پهنی به همدیگر وصل شده اند، در واقع این کارهایی که شده بود بیشتر برای این دیوار دفاعی بستن در دور قلعه بوده که برایتان شرح دادیم. استان دار این منطقه محمود کارمان بوده که در قرن چهاردهم بود که پس از تعمیر قلعه، نام فعلی که روی قلعه قرار دارد را روی آن نام نهاد. در امپراطوری عثمانی بود که این قلعه چند بار ترمیم شد و بخشی از آن به عنوان کاروانسرا مورد استفاده قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *