تور استانبول در گالیپولی یکی از جاهای زیبای دیدنی

تور استانبول به دیدن یکی از دیدنی های استانبول، که محل  برگزاری جشن سالانه در روز آنزاک می باشد، می رویم. در واقع روز مهمی که در تقویم استرالیا و نیوزلند و سراسر دنیا هم آمده است. این مکان گالیپولی (Gallipoli) نام دارد و می توانید از بودن در این مکان لذت بسیار ببرید.

مکان مورد نظر ما جایی است که هزاران سرباز ارتش که در جنگ جهانی اول حاضر بودند، طی عملیات نظامی که انجام داده بودند، جانشان را از دست دادند و مردم وقتی به اینجا می رسند، احترام می گذارند. حتی در تابستان هم، سواحل بکر و دست نخورده آن ، خلوت و دیدنی می باشد.

 گالیپولی در تور استانبولنبرد چناق قلعه :

درباره نبرد چناق‌ قلعه این طور بیان شده است که به نام چنگی بر می گردد که در جنگ جهانی اول بین امپراطوری عثمانی و نیروهای ائتلافی منظور انگلستان، فرانسه و آنزاک ها می باشد، که در تنگه داردانل صورت گرفت. این نبرد تقریبا بیش از هشت ماه بود که به طول انجامید، و این نبرد در 25 آوریل سال 1915 شروعش بود و سرانجام هم در دسامبر سال 1915 بود که با شکست مواجه شد. این جنگ با شکست نیروهای ائتلافی بود که به پایان رسید. در پایان از هر دو جبهه متفقین و متحدین بیش از نیم میلیون نفر کشته شدند و زخمی به جا گذاشتند.

هم چنین در این نبرد کشتی های نیروی دریایی متفقین آسیب بسیار زیادی دیدند، اما در پایان این طور بود که آنان فاتح جنگ جهانی اول شدند. مصطفی کمال، افسر ترک در جنگ چناق قلعه به شهرت رسید و پس از پایان جنگ و فروپاشی امپراطوری عثمانی بنیانگذار ترکیه نوین شد. در برخی کشور ها مانند استرالیا، نیوزلند و ترکیه هر ساله، خاطره این نبرد گرامی داشته می‌ شود. پس بیایید با هم سری به این منطقه بزنیم و بازدید کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.