تور استانبول این دفعه تورش را در پارک گلخانه برگزار کرده است!

تور استانبول قدم به قدم با شما، شما را به یک پارک بسیار زیبا به نام پارک گلخانه می برد. پارک گلخانه در تور استانبول خیلی طرفدار دارد. در کنار کاخ توپ قاپی قرار گرفته و در فاصله بین این کاخ، سارای بورنو هست و قصر آلای که در همان منطقه جا گرفتند. راهنمای توری که برای شما در تور استانبول از پارک گلخانه می گوید، حتما اشاره خواهد کرد که این پارک در زمان امپراتوری عثمانی به عنوان باغ مخصوص کاخ توپ قاپی ساخته شده بوده. فرمان تنظیمات که برای اولین بار می خواستند گام امپراتوری به طرف دموکراسی شمرده بشود، اولین بار در همین باغ اتفاق افتاد. به گفته تاریخ و تاریخ نویسان در 3 نوامبر 1839 و زمان عبدالمجید همچنین چیزی توسط مصطفی رسید پاشا قرائت می شود و به همین دلیل است که از این پارک با نام خط همایون هم یاد می شود.

این پارک گلخانه ای که در تور استانبول گفتیم در سال 1912 توسط جمیل پاشا توپوزلو سامان دهی شده و پارک طوری است که عموم می توانند استفاده کنند. یک راه گذر اصلی دارد که به طرف سارای بورنو، مجسمه آشیق ویسل می خورد و قسمتی هم هست که برای تفریح کودکان در نظر گرفته شده است. اطراف معبر اصلی هم که نگاهی بیاندازید، مجسمه های شیر قرار گرفته و در پایان مسیر هم کمی بالاتر از معبر، یک ستون می بینید که منسوب به گوتها است و متعلق به دوران روم می باشد.

 پارک گلخانه تور استانبول

خیلی پیشتر از این پارک ساحلی سارای بورنو به بخش اصلی متصل بوده است. در واقع در قسمت سارای بورنوی پارک، یک مجسمه واقع شده از آتاتورک، توسط کریپل مجسمه ساز اتریشی هم ساخته شده است. برای اولین بار آتاتورک در این پارک گلخانه که در تاریخ 1 سپتامبر 1928 بود، الفبای لاتین را به مردم توضیح و نشان داده است. آخرین مراسمی هم که برای آتاتورک در استانبول گرفتند، در همین پارک بوده است. موزه تاریخ علوم و فنون اسلامی استانبول هم در محل حاص آخیر واقع شده که در آن هم در پارک است و 25 می سال 2005 بود که از طرف شهرداری استانبول آن را افتتاح کردند. از جاذبه های گردشگری استانبول دیدن فرمایید که برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *