تایلند دارای شخصیت های معروفی همانند جاهای دیگر می باشد که در ادامه برای شما بیان کرده ایم!

سفر با تور تایلند در هر زمانی خوشایند است، اما بهترین فصل از نظر کم بودن گرما و باران، بین ماه های نوامبر تا فوریه که فصل سرمای تایلند می باشد است. دمای هوا در این فصل روزها ۲۸ درجه سانتیگراد و شب ها تا ۱۲ درجه سانتیگراد می رسد و هوا کم ترین رطوبت 66 درصد را دارد. پس از آن فصل گرما آغاز می شود که آوریل گرمترین ماه آن است و جشن آب نیز به همین دلیل در نیمه این ماه برگزار می شود. اما بعد از همه این ها به این موضوع می رسیم که با سفر به تایلند، حتی دانستن شخصیت های معروف هر کشوری هم ضروری می باشد.

شخصیت های معروف تایلند را بشناسید!

مردم تایلند، علاوه بر تایلندی های بومی این کشور، از نژادهای مختلفی هستند از جمله چینی، لائوسی، مالزیایی ، پارسی و هندی. حدود ۷۵ درصد از جمعیت این کشور تایلندی، ۱۴ درصد چینی و ۱۱ درصد مابقی قومیت ها هستند از جمله مالزیایی، هندی و برمه ای. بزرگترین گروه غیر تایلندی ها را چینی ها تشکیل می دهند که نقش قابل توجهی در تاریخ این کشور داشته اند. اکنون بسیاری از آن ها کاملا وارد جامعه تایلندی شده و حتی در محله چینی ها (China Town) در بانکوک نیز زندگی نمی کنند.

اما به شخصیت های معروف این کشور می رسیم، پادشاهی تایلند که از نیمه های قرن ۱۴ به وجود آمده است، تا سال ۱۹۳۹ با نام سیام (Siam) در جهان شناخته می شد. حکومت این کشور در سال ۱۹۳۲ با وقوع تحولی انقلابی، به پادشاهی مشروطه تغییر پیدا کرد و پادشاه فعلی تایلند نیز از سال ۱۹۴۶ در راس حکومت این کشور قرار دارد. ریاست دولت در تایلند به دست نخست وزیر و شهر بانکوک، پایتخت این پادشاهی و مرکز فعالیت های سیاسی، تجاری و فرهنگی آن است. بانکوک همچنین محل سکونت خانواده سلطنتی تایلند نیز است. پادشاه فعلی تایلند، رامای نهم یا (H.M. Bhumibol Adulyadej) نام دارد و بیش از نیم قرن است که بر تایلند حکومت می کند. وی که در واقع نهمین پادشاه از سلسله چاکری (Chakri) به شمار می رود، تاکنون طولانی ترین دوران سلطنت را در میان پادشاهان تایلند و نیز در میان پادشاهان دنیا داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *