تور استانبول

این بار باهم سفری دریایی با تور استانبول را آغاز می کنیم! آن هایی که تور استانبول را به عنوان مقصد سفر خود برای گذراندن تعطیلاتشان انتخاب می کنند، شاید درباره تورهای دریایی این منطقه شنیده باشند. تور استانبول شامل این تور دریایی می باشد و آماده است تا شما را در این سفر دریایی همراهی کنید. پس معطل نکنید که تور استانبول در انتظار شما می باشد.

در داخل شهر استانبول و در مسیرهای دریایی تنگه و دریای مرمره سرویس های منظم مسافرتی وجود دارد. مهم ترین و پرترددترین این خطوط مسیرهای کادی کوی ـ سرکه جی، اوسکودار ـ سرکه جی، بئشیکتاش ـ کادی کوی، کاباتاش ـ جزایر و هم چنین خط سریع السیر باکرکوی ـ بستانجی می باشد. کشتی هایی نیز در چند مسیر بین شهری مثل یئنی قاپی ـ بورسا، سرکه جی ـ یالووا و … رفت و آمد می کنند. سرویس های معینی نیز به خوبی سفرهای دریایی داخل شهری به چند نقطه از جهان مثل پیرئوس یونان، دوبرونیک کرواسی، ونیز و ناپل ایتالیا، مارسی فرانسه، حیفا رژیم صهیونیستی که همگی در دریای مدیترانه واقعند و هم چنین بندر اودسای اوکراین در دریای سیاه انجام می یابد. البته اینها علاوه بر کشتی های توریستی عظیم الجثه است که زمان و مکان مسافرتشان توسط آژانس های بزرگ بین المللی تعیین می شود.

سفری دریایی با تور استانبول

توعلاوه این حمل و نقل دریایی ایستگاه راه آهن هم برای تجربه سفری دیگر نیز می باشد که سرکه جی در ساحل اروپایی و ایستگاه حیدر پاشا در ساحل آسیایی تنگه در عین حال که مبدا و مقصد راه آهن های دو قاره اند، در مسیر خود در داخل شهر نیز کار حمل و نقل مسافر (با قطارهایی تحت عنوان بانلیو) را به عهده داشته و در کاهش بار ترافیک سهمی دارند. بدین شکل که قطار شهری یا بانلیو در سمت آسیایی، چندین ایستگاه داخل شهری تعیبه شده بین ایستگاه حیدر پاشا تا خروجی شهر استانبول به طرف شهرستان توزلا (همچون کیزیل توپراک، سوآدیه، بستانجی، مال تپه، کارتال، یونوسلار، گبزه) و در سمت اروپایی نیز ایستگاه های داخل شهری بین ایستگاه سرکه جی تا حالکالی (چون قوم قاپی، یئنی قاپی، ساماتیا، زیتین بورنو، باکر کوی، یئشیل کوی، فلوریا، کوچوک چکمجه) را پوشش می دهد. ارتباط میان این خط راه آهن در حال حاضر به طور غیر مستقیم از طریق کشتی انجام می یابد که با اتمام پروژه مارمارای، خطوط ریلی از طریق زیر آب های تنگ به هم متصل خواهند شد. ایستگاه سرکه جی آغاز اه آهن اروپاست، به همین دلیل هم اکنون فقط یک مسافت طولانی به صورت روزانه پیموده می شود (استانبول ـ بخارست). از ایستگاه حیدرپاشا روزانه چندین قطار در مسیر آنکارا و دیگر شهرهای آناتولی و بالعکس رفت و آمد می کنند. قطارهایی نیز به صورت هفتگی در مسیرهای حلب، دمشق، تبریز و تهران رفت و آمد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *