بیروت

بیروت پایتخت و بزرگترین شهر لبنان، عروس و یا بهشت خاورمیانه، می باشد که در میانگاه ساحل مدیترانه ای لبنان قرار گرفته است؛ روی شبه جزیره ای زیبا که از مهمترین بنادر و بزرگترین شهرهای آن می باشد.

مناطق :

این شهر بسیار زیبا و دیدنی دارای محله ای شیعه نشین نیز می باشد که به نام «ضاحیه» است و در حاشیه جنوب بیروت قرار دارد.

جاذبه‌های گردشگری :

این شهر بندری بسیار بزرگ و زیبا دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که روشه یا صخره‌های کبوتر، حمام‌های رومی، موزه ملی، پلیس د مارتیرس، غار جعیتا، موزه سورساک، غواصی در دریا، مرکز هنری این شهر و پرواز با بالون در آسمان آن نمونه هایی از آن ها هستند.

جمعیت :

این شهر بندری زیبا را روی دماغه ای کوچک و کنار دریای مدیترانه می بینید، که جمعیتی به تعداد 2.1 میلیون نفر را دارا می باشد. این شهر جذاب و دیدنی به دلیل کانون فرهنگی ای که دارا می باشد، از دیدگاه رسانه ای، در زمینه های تئاتر و فعالیت های فرهنگی در جهان عرب زبانزد و نامدار است.

به دلیل یکسری شباهت هایی که به این شهر و شهر پاریس داده اند، آن را نیز به نام پاریس خاورمیانه نیز لقب داده اند. افرادی که به این شهر رفته اند، می دانند که از ظاهر این شهر کاملا مشخص است که آن چنان بی ربط هم نیست، به دلیل اینکه مجسمه ها و سنگ فرش های خیابان، حتی سبک متفاوت زندگی در آن، این شباهت ها را ایجاد کرده است.

بیروت

1. بیروت

آب و هوا :

دلیل این نام هم به دلیل دارا بودن بهاری زیبا و دوست داشتنی آن است، روزهای طولانی با آفتاب ملایم و گل های بسیار زیبا، و شب های خنک همراه با دریایی آرام که این فصل را در این شهر دوست داشتنی تر و دلپذیرتر می کند.

میزان رطوبت و گرمای هوا در این فصل در این شهر بالاتر می رود، هم چنین از پاییز بارندگی ها شروع می شود، و به دنبال آن رمستانی سرد و با بارندگی زیاد را دارد. اما مدت هاست که این شهر زیبا روی برف را ندیده است، پس می توانید نگرانی از بابت هوای خیلی سرد را از خود دور کنید.

 

جاذبه های گردشگری :

در این شهر مکانی زیبا می باشد که بسیاری از گردشگران از آن تعریف می کنند،  و آن محل به نام حریصا می باشد. بهترین مکان برای توریست ها که در بالای ارتفاعات لبنان واقع شده است و کافه و رستوران های آن هیج وقت خالی نیستند. هم چنین برای بالا رفتن از این صخره ها می توانید از تله کابین استفاده کنید؛ که یکی از زیباترین چشم اندازهای جهان به حساب می آید.

جنوب خیابان «اشرفیه» مکانی می باشد که پاتوقی دوست داشتنی در آن ساخته اند و برای کسانی است که اهل موزه و گالری گردی هستند.

جاذبه های دیگری که این شهر را به عبارتی متمایز کرده است، به دلیل دارا بودن صخره های روشه می باشد که در غرب شهر واقع می باشد. نماد شهر این صخره می باشد و به آن ها عشاق می گویند.

غار «جعیتا» هم از دیگر جاذبه های این شهر است که در هجده کیلومتری شمال شهر واقع شده، ولی برای رفتن به آن جا علاوه بر تورهای روزانه ای که برگزار می شود امکان کرایه تاکسی و یا اتوبوس هم وجود دارد.

غار «جعیتا» در میان کوه های زیبا قرار گرفته و دو طبقه است ؛غار بالا و غار پایین که برای رفتن به غار بالا باید سوار تله کابینی شد که از میان جنگلی زیبا می گذرد.

بیروت

2. شهر پرجاذبه بیروت

پول :
واحد رسمی پول لبنان لیر لبنانی است و به دلیل نظام پولی این کشور تبدیل پولهای خارجی به لیر به سهولت امکان‌پذیر است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *