بوداپست

بوداپست یکی از بزرگ ترین شهرهای کشور مجارستان می باشد و گفتنی است که این شهر، پایتخت کشور مجارستان نیز می باشد. این شهر را می توان یکی از مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان معرفی کرد. همان طور که از ظاهر کلمه پیدا می باشد، این نام از دو بخش تشکیل شده است، بودا و پست که درباره اولی این گونه مطرح می شود که در کرانه باختری و یا سمت راست رود دانوب می باشد و دومی در سمت خاوری این رود می باشد.

با توجه به برآوردی که در سال 2011 از این شهر شده بود، جمعیت آن به تعداد 1721556 نفر بوده است و مساخت آن حدود 525 کیلومتر مربع، که یک واحد مستقل در تقسیمات کشوری مجارستان حساب می شود.

در دوران باستان، سکونتگاه سلتی آکوئینکوم در محل کنونی این شهر قرار داشت و بعدها مرکز ایالات رومی پانونیای سلفی شد. پس از آن مدتی بود که این شهر به دست رومی ها افتاد و سرانجام در قرن نهم میلادی مجاری ها وارد این شهر شدند.

بوداپست

1. بوداپست

مناطق دیدنی شهر بوداپست که پیشنهاد می کنیم از دست ندهید :

1. قلعه بودا (Buda Castle)

این قلعه بزرگ بودا به قرن 13 میلادی بر می گردد. درون این قلعه بزرگ و با ابهت، دو موزه قرار گرفته است. این قلعه به حدی بین گردشگران محبوب است که هر ساله آن ها را به این منطقه بسیار زیبا می کشاند.

2. پل زنجیری (Chain Bridge)

پلی زیبا و معلق روی رود دانوب قرار دارد که به پل زنجیری معروف است و باعث شده است که بودا به پست متصل گردد. طرح این پل 375 متری توسط فردی به نام ویلیام تیرنی کلارک ارائه شده بود.

3. میدان قهرمانان (Heroes’ Square)

میدان قهرمانان ، در پایان قرن 19 به مناسبت هزارمین سالگرد فتح مجارها ایجاد شد. در اطراف این میدان، موزه هنرهای زیبا و کاخ هنر و یک سالن نمایشگاه به چشم می خورد.

پایتخت مجارستان

2. نمایی زیبا از شهر بوداپست

4. سنگر و استحکامات ماهیگیر (Fisherman’s Bastion)

سنگر و استحکامات ماهیگیر، که در قسمت و منطقه ای از یک قلعه زیبا قرار گرفته است، در واقع یک نسخه خیالی از یک سنگر و استحکامات قرون وسطی با برج و باروهای زیبا است.

5. پارلمان (Parliament House)

پارلمان ساختمانی با شکوه است که در قرن نوزدهم ساخته شده است و در ساحل روخانه پست واقع شده است. این ساختمان زیبا از طرح خانه های مجلس لندن الهام گرفته شده است.

6. کلیسای ماتیاش (Matthias Church)

یکی از مهمترین کلیساهای مجارستان، کلیسای ماتیاش می باشد که مدتی طولانی است در این کلیسا تاجگذرای مجارستان انجام می شود. البته کلیسای اولیه در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده است.

7. موزه ملی مجارستان (Hungarian National Museum)

موزه ملی مجارستان تاریخی هزار ساله از مجارستان و اشیاء متفاوتی از سلسله ارفاد در قرن دهم میلادی، تا دوران کمونیست در قرن بیستم را به علاقمندان ارائه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *