انواع غذاهای محلی ارمنستان

تور ارمنستان این بار شما را به رستوران هایی می برد که بهترین غذاهای عمرتان را در آنجا سرو می کنید. بسیاری از گردشگرانی که از ارمنستان بر می گردند، به دوستان و آشنایان خود این کشور زیبا را پیشنهاد می کنند، حتی اظهار می کنند که تور ارمنستان بهترین توری بوده است که داشته اند، البته بیشترین دلیلش بعد از ترکیه، غذاهای آن است که کم طرفدار نیست.

انواع غذاهای محلی ارمنستان

غذاهای ایرانی روی عادات غذایی بسیاری از مردم جهان از جمله مردم ارمنستان تاثیر زیادی گذاشته است. غذاهای کامل ایرانی از جمله سبزی پلو با ماهی، خورشت بادنجان ، کوکو سبزی، کتلت، آبگوشت و انواع آش در فهرست غذاهای رستوران های ارمنستان به چشم می خورد. آشپز یکی از این رستوران ها دراین باره گفت: شکی نیست که آشپزی ایرانی تاثیر خود را بر بخش های اعظمی از جهان گذاشته است.

آبگوشت که از غذاهای کهن ایرانیان است به غذای ملی ارمنی ها تبدیل شده است. یک سرآشپز ارمنی با بیان اینکه آبگوشت خاص جوامع شهری و روستایی است، گفت: همجواری ارمنستان با ایران موجب ترکیب شدن فرهنگ های غذایی این کشورها و به وجود آمدن یک سبک منحصر به فرد در آشپزی شده است. همچنین انواع آش ایرانی ازجمله آش ماست در ارمنستان رواج زیادی دارد. حلیم نیز از معروف ترین آش های ایرانی است که در ارمنستان غذای سنتی محسوب می شود و هر سال در اواخر تابستان درمنطقه «موسالر » ارمنستان، حلیم نذری بین مردم توزیع می شود.

یکی دیگر از غذاهای که هم در ایران و هم در ارمنستان طرفداران بسیار دارد انواع دلمه است که سالی یک بار نیز جشنواره دلمه در یکی از مناطق ارمنستان برگزار می شود خوروواتس (BBQ) که می تواند از گوشت حیوان های مختلفی از قبیل گوسفند، گوساله، مرغ و غیره باشد؛ اغلب با سبزیجات و پیاز همراه است. گوجه فرنگی و بادمجان و فلفل نیز معمولا قسمتی از غذای خوروواتس می باشند.

در ارمنستان کباب فقط به کباب کوبیده اطاق می شود و کباب های نوع دیگر به اسم خورواتس نامیده می شوند. بورش یک سوپ گیاهی است. به صورت سنتی چغندر عنصر اصلی آن می باشد، که رنگ قرمز تندی به آن می دهد. معمولا به صورت داغ و به همراهی خامه ترش تازه سرو می شود. خاش مثل کله پاچه، بدون کله یک غذای سنتی است، که از منطقه شیراک نشآت گرفته است. غذایی که در زمان های قدیم به عنوان چیزی برای سیر شدن دهاتی های فقیر بوده، اکنون به عنوان یک غذای منتخب ملاحظه می گردد و در جشن های زمستانی جای خاص خود را دارد. دلمه برگ های انگور، برگ های کلم، فلفل و بادمجان پر شده با گوشت نیز موجود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *