بازدید از جاذبه های توریستی آنتالیا

بهترین زمان برای سفر با تور ترکیه

بهار را باید بهترین زمان برای سفر با تور ترکیه دانست، بعد از آن پاییز و سپس تابستان و در آخر زمستان که تجربه آن ها بی نظیر است.

فصل بهار در ترکیه چجوری است؟

فصل بهار که از ماه های آپریل، می، و تا اواسط جون می باشد هوا خیلی خوب است؛ نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم. هم چنین آن هایی که عاشق روز و آفتاب هستند، باید بگوییم که انتخابتان درست بوده است، زیرا که در این فصل روزها طولانی است. آپریل که هوا بارانی است، هم چنین جهت اطلاعتان که پر جمعیت ترین فصل یا به عبارتی high season می باشد که آن هایی که تور استانبول را انتخاب کرده اند، این ازدحام جمعیت را در منطقه کاپادوکیا خواهند دید با هتل های لوکسی که دیگر جا برای رزرو کردن ندارند، و قیمت ها که بسیار بالا می باشند. و باید اشاره کنیم که مناطق مدیترانه ای و سواحل آن منطقه خارج از فصل است.

بهترین زمان سفر با تور ترکیه

پاییز چطور؟

فصل پاییز در ترکیه هم که از اواسط سپتامبر تا اکتبر است، دومین فصل خوبی برای سفر است که دارای آب و هوایی بیشتر شرجی است؛ اما روزها کوتاهتر هستند و ممکن است بارندگی در اکتبر دیده شود. دوباره این فصل هم بسیار پربازدید است و دوباره همین تور استانبول است که بازدیدکنندگان زیادی را به این منطقه می کشاند، با هتل های لوکس و نیز قمیت های سرسام آور. در کنار سوئیت های کنار آب هم که بسیار لذت بخش است و نیز آب هنوز گرم است، جمعیت کمتری دیده می شود و حتی قیمت ها پایین تر می باشد.

و اما می رسیم به تابستان !

تابستان هم که از اواسط جون شروع می شود، جولای و آگوست را رد می کند، و می رسد به اواسط سپتامبر، که تقریبا هوا داغ است. این موقع برعکس می شود، سوئیت های کنار آب شلوغ تر می شوند و قیمت ها این موقع به اوج خود می رسند؛ استانبول هم که دو فصل پاییز و بهار را به خود مسافر زیاد دیده بود، حالا در پاییز دیگر آن جمعیت را نمی بیند و نفس راحتی می کشد، با جمعیت کمتر. حتی اگر کاپادوکیا رفتید می بینید که قیمت ها ارزان تر شده اند و حتی رفت و آمد راحت تر شده است.

حال زمستان و فصلی متفاوت با تور ترکیه !

زمستان هم که ماه های نوامبر، دسامبر، ژانویه، فوریه، مارس را شامل می شود؛ ماه هایی که هم سرد است و هم بارانی، با سرمایی بگیر نگیر ولی روزهای آفتابی. همه جای ترکیه اینجوری است اما به جز جنوب شرقی این کشور که این طور نیست، هوا همچنان گرم است، اما قیمت ها پایین تر هستند و توریست های کمتری دید می شوند. من اگر جای شما باشم اگر بخواهم در این فصل سری به ترکیه بزنم، ماه های نوامبر و مارس را انتخاب می کنم، حتما می پرسید چرا؟! خب معلوم است؛ قیمت ها پایین تر است، حتی دسترسی به اتاق های هتل بهتر است، حتی جمعیت کمتری دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.