شاید در سفری که با تور ارمنستان دارید، به فکر این بیافتید که خب حال در این سفر چه بخریم و چه نخریم! برای دوست و آشنا و غیره چه ببریم؟ بهترین سوغاتی ارمنستان چیست؟ یا اینکه بهترین مرکز خرید ارمنستان کجاست؟ و خیلی از سوال های دیگر که شاید ذهن را درگیر این کند که واقعا برای اینکه پولمان نه هدر رفته باشد و هم چیز مناسبی خریده باشیم، یا به عبارتی خرید خوب کرده باشیم، کجا بریم و چه چیزی بخریم؟

نگران نباشید که برایتان اول از همه مهمترین سوغاتی ارمنستان را می گوییم؛ فرش، میوه و صنایع دستی که مهترین سوغاتی های ارمنستان هستند. پول رایج ارمنستان درام می باشد، البته بعضی از فروشگاه ها دلار هم قبول می کنند. اگر هم می خواهید با کارت حساب کنید که دستگاه های خودپرداز در همه جای شهر های بزرگ وجود دارند. اما جالب است که بدانید کارت های اعتباری هنوز در ارمنستان رایج نیستند. هر دلار امریکا حدود ۴۰۰ درام ارمنستان می شود. پس نقد حساب کنید بهتر است تا با کارت (تا برایتان دردسر نشود.)

برای فروش فروشگاه ها و رستوران ها همه روزه و مرا کز اداری از دوشنبه تا شنبه باز و فعال هستند. البته زیاد هم سحر خیز نباشید زیرا فروشگاه ها در صبح زود باز نیستند. فقط حواستان باشد که آنجا زیاد چانه نزنید، چانه زنی زیاد رایج نیست اما در صورتی که جنس گران قیمت یا در حجم زیاد بخرید می توانید تخفیف بگیرید. اما انعام بدهید، خصوصاً در کافه و رستوران ها که بسیار رایج است. بسیاری از ارمنی ها قیمت را به نفع خود رند می کنند.

ورنیسیج بازاری است که در فضای باز در کنار میدان جمهوری که هر شنبه برپا می شوند و اجناس، سوغات و صنایع دستی مناسبی برای خرید گردشگران دارند. بازار سرپوشیده در خیابان ماشتوتس میوه و سبزیجات تازه همچنین میوه خشک برای فروش دارد؛ برای آن هایی که به دنبال چیز شیرینی در کنار نوشیدنی داغشان هستند، بسیار مناسب است.

معروفترین مراکز خرید در تور ارمنستان

خوروات (کباب) گوشت خوک، گاو، بره و مرغ در ارمنستان بسیار رایج است که توسط پیاز و فلفل های ارمنی به آن طعم داده می شود. در کنار خوروات گوجه فرنگی، بادمجان و فلفل شیرین سرو می شود. در ایران هم غذای خوشمزه دلمه را صرف کرده ایم و مزه دستپخت مادران ایرانی را چشیده ایم، مزه ارمنی این دلمه هم بسیار لذیذ است (برگ کلم، فلفل و بادنجان پیچیده شده در برگ مو).

مراکز خرید ارمنستان

(تن )دوغ، (جرموک )آب معدنی، (بالی هیوت )آب گیلاس، قهوه ارمنی و چای های گیاهی از معروف ترین نوشیدنی های ارمنی می باشند. شما در مسافرخانه های ارمنستان می توانید فرهنگ ارمنی را تجربه کنید. در مناطق دور افتاده و روستاها ا گر زبان روسی یا ارمنی بلد نباشید با مشکل مواجه خواهید شد. پس غذاهای این کشور را از دست ندهید، جدا که خوشمزه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *