بنای یاد بود قتل عام ارامنه

در اواخر قرن 19 و تقریبا اوایل قرن 20 بود که زمان مصیبت باری برای ارامنه محسوب می شده است. به دلیل این که در آن زمان بود که امپراطوری عثمانی قتل عام ارامنه را طرح ریزی را کرد، و به اجرا در آورد. این قتل عام در تاریخ 24 آوریل سال 1915 میلادی شروع شد و در بین سال های 1915 تا 1916 کشتار وخونریزی به اوج خود رسید.

بنای یاد بود قتل عام ارامنه

زیزرناکابرت یاد بود قتل عام ارامنه می باشد که در ایروان قرار دارد و هر ساله صدها هزار نفر ارامنه در تاریخ 24 آوریل برای ادای احترام به قربانیان به زیزرناکابرت می آیند. گفتنی است که در بالاترین نقطه تپه مجتمع بنای یادبود قربانیان ساخته شده است. در روز 24 آوریل بود که مراسم یادبود کشتار خونین برگزار شد و صدها هزار نفر از مردم با سکوت محزونی در زیزرناکابرت جمع می شدند.

بنای یادبود شامل دو قسمت می باشد که تکه سنگ های بسیار حجیمی می باشد که از بازالت می باشد و به حالت سوگواری به سمت شعله های بی پایان جهت دارد و دیگر نکته ای که باید اشاره کرد تکه نوک تیزی می باشد که حالت صعودی دارند و سمبلی از تجدید حیات ارامنه به شمار می آیند. بنای یادبود دیگری که وجود دارد شامل موزه زیرزمینی است که دارای کتابخانه ، بخش آرشیوی و بایگانی می باشد که در موزه دیواری با نوشته خطی وجود دارد و بر روی آن اسامی ناحیه ها، شهرها و دهکده های ارمنستان غربی نوشته شده است. در واقع مناطقی می باشند که فاجعه در آن روی داده است.

Armenia

شعله بی پایان با تکه های سنگ 12 متری هستند که انحراف به سمت داخل دارند. ستون یادبود پیکان نمایی از سنگ گرانیت وجود دارد که به ارتفاع 44 متری می باشد و سمبل بقاو حیات می باشد. بعضی بر این اعتقاد هستند که دو قسمتی بودن این بنا سمبلی برای ارمنستان غربی و شرقی بوده است. عده ای هم معتقدند که کوه های آرارات هستند. زیزرناکابرت یکی از مکان های دیدنی ایروان می باشد که بسیار بازدید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *