بناهای تاریخی چیانگ مای

قصر فوفینگ Phu Phing Palace

قصر فوفینگ یک اقامتگاه زمستانی برای خانواده سلطنتی می باشد. این قصر که در بالای جاده Wat Phrathat واقع شده شامل منظره و باغ های زیبایی می باشد که همه روزه از ساعت 8 الی 4 بعدازظهر برای دید عموم و گردشگران تور تایلند باز می باشد. ایامی که خاندان سلطنتی در این قصر اقامت دارند بازدید برای عموم ممنوع می باشد.

 

روستای قبیله ای دوپویی Dio Pui Tribal Village

این روستا که هنوز زندگی قبیله ای در آن جریان دارد یکی از قابل دسترس ترن روستاهای قبیله ای می باشد. این روستا در فاصله 3 کیلومتری از قصر فوفینگ واقع شده است. گردشگران و مسافران تور تایلند که به زندگی قبیله ای و قدیمی علاقه مندن به دیدن این رستا می روند و با زندگی سنتی بیشتر آشنا می شوند.

بنای تاریخی خورابا سیویچا Khuraba Siwichai

بنای تاریخی که بازگوی اتفاقات و حوادث در گذشته می باشد. خورابا سیویچا در پایین کوهستان Dio Suthep واقع شده است. این بنا که در وقف یک راهب بودایی و پیروانش ساخته شده از قدمت بالایی برخوردار است.

مرکز قدیمی فرهنگی چیانگ مای

مرکز فرهنگی چیانگ مای ، مجموعه ای عالی از هنر تایلندی می باشد. این مرکز که در ابتدای جاده چیانگ مای واقع شده مورد توجه بسیاری از گردشگران تور تایلند قرار گرفته است. در این مرکز علاوه بر هنر تایلندی رقصهای محلی و همچنین انواع غذاها به روش سنتی خان توک تهیه می شود. این مرکز همه روزه از ساعت 7 الی 9 شب برای عموم باز می باشد.

وات فراتات سی چوم تانگ Wat Phera that Si Chom Thong

مقبره ای بزگ با پیکرهای غول پیکر برنزی که از سال 1400 وجود داشته است. این مقبره در فاصله 58 کیلومتری از شهر واقع شده و یکی از عجیب ترین و مرموزترین مقبره های تایلند می باشد.

وات فراتات دو نوی Wat Phra that Dio Noi

این مقبره در سال 658 بعد از میلاد مسیح به دستور ملکه چاما توپی ساخته شد. این مقبره که در بالای تپه ساخته شده ، منظره زیبایی از اطراف را در معرض دید بازدیدکنندگان بویژه مسافران تور تایلند قرار می دهد. همچنین رودخانه Ping  در بالای این تپه بسیار دیدنی و زیبا می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *