بلغارستان

بلغارستان  کشوری در جنوب شرقی اروپا و غرب دریای سیاه می باشد. کشوری با جاذبه های  طبیعی و تاریخی فراوان که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است. این کشور دراری ساحل های طولانی و بلند همچنین کلیساهای تاریخی که بازگوی تاریخ مذهبی این کشور و همچنین مناطقی ویژه و خاص برای برگزاری ورزش های زمستانی می باشد.

گلدن سندز

گلدن سندز ساحلی با ماسه های نرم و درخشان ، آب دریایی زلال و تمیز که بسیار مورد توجه گردشگران تور بلغارستان می باشد. این ساحل زیبا و دنج که در فاصله ای حدود 19 کیلومتری شهر وارنا قرار دارد مملو از جمعیتی است که برای شنا و گرفتن حمام آفتاب و همچنین تفریحات آبی مانند غواصی ، اسکی روی آب ، قایق سواری و… در این ساحل جمع شده اند. ساحل گلدن سندز پوشیده شده از انواع پوشش های گیاهی وبوته ها و درختها که در واقع یک پارک واقعی می باشد. سواحلی که از لحاظ زیبایی و تمیز بودن مورد تایید باشند به آنها blue flag یا همان پرچم آبی می دهند. ساحل گلدن سندز نیز دارای پرچم آبی می باشد. در این ساحل به دلیل مورد توجه بودن برای گردشگران هتل ها و اقامتگاه های مختلفی با قیمت های متنوع و امکانات مختلف به توریست ها و مسافران تور بلغارستان خدمات ارائه میکنند.

گلدن سندز دارای جاذبه های مختلفی است. از جمله این جاذبه های می توان به :

  • مرکز غواصی Harry : این مرکز که در سال 1989 ساخته شده یکی از مراکز بین المللی غواصی می باشد. همچنین این مرکز از بهترن های بلغارستان می باشد. این مرکز دارای کلاس های آموزشی ویدیویی ، مراکز فروش لوازم غواصی ، غواصی مدرن ، مرکز پزشکی ، ماساژ ، گیاه درمانی و غیره می باشد که شما بعد از یک غواصی می توانید در آنجا استراحت کنید.
  • آکواپلیس : از بزرگترین پارک های آبی اروپا و اولین پارک آبی بلغارستان است. پارکی به مساحت 40000 متر مربع با انواع سرگرمی های آبی که میتواند اوقات خوشی را برای شما و خانواده تان رقم بزند. این پارک که در شمال غرب گلدن سندز و در ناحیه توریستی Riviera تا Albena قرار گرفته است یک نمایی جالب از دریا و جنگل اطراف را در بر دارد. شما در این پارک میتوانید به تفریحاتی مانند شنا ، غواصی ، موج سواری ، فواره و ده ها تفریح دیگر که همه برای گذراندن هرچه بهتر اوقات شما فراهم شده است.
  • پارک طبیعت : پارک طبیعت که بر فراز منطقه قرار دارد نمایی جالب از اطراف را در اختیار شما قرار می دهد. دیدن جنگل های و دریا و همچنین ساحل گلدن سندز از بالای این پارک به نوبه خود جذاب و جالب می آید. شما میتوانید در جنگل oak که حدود 10 کیلومتر می باشد پیاده روی کرده و از مناظر آن لذت ببرید. این پارک دارای باتلاق های فراوانی است که از جاذبه های دیگر این پارک محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *