طبیعت چیانگ مای

نمتک ما کلنگ Namtok Mae Klang

آبشاری زیبا که در 58 کیلومتری شهر واقع شده است. این محل محلی مناسب برای مسافران تور تایلند بخصوص افرادی که به هنر عکاسی علاقه مند هستند ، می باشد.

تم بریچیندا Tham Borichinda

این غار دارای استالاگمیت و استالاکتیک می باشد. علاه بر این پیکرهای بزرگ بودا و رودخانه صخره ای نیز در آن یافت میشود. برای دیدن این غار باید از ما کلنگ حدود 10 دقیقه رانندگی و 2 ساعت پیاده روی لازم است.

پارک ملی دوی اینتانون Dio Inthanon

این پارک با مساحت 1005 کیلمتر مربع بزرگترین قله تایلند را دربرمیگیرد.ارتفاع این قله 2565 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. جاذبه های این پارک عبارتند از : انواع پوشش های گیاهی و جانوری ، انواع پرندگان ، آبشار، روستاهای Karen و Hmong و بسیاری دیگر که مسافران و گردشگران تور تایلند را مجذوب خود کرده است.

روستای سنتی کتان بافی

در این روستا انواع لباس های زیبای کتان را برای مسافران تور تایلند می بافند. برای تهیه دامن های کتان شمال به این روستا سفر کنید.

دره اپ لوانگ Opluang

دره ای زیبا با رودخانه ای زیگزاگی شکل در بین صخره های بلند و شیب دار که در 150 کیلومتری چیانگ مای واقع شده است.در این منطقه انواع پوشش های گیاهی مخصوصا درختان ساج به چشم میخورد.

بن رای فای انگم Ban Rai Phai Ngam

این روستا که در فاصله 70 کیلومتری از چیانگ مای واقع شده است ، به کتان با کیفیت بالا شهرت دارد.

آبگیر دوی تائو Doi Tao

این بخش در 133 کیلومتری چیانگ مای می باشد. در این منطقه حجم زیادی از آب را در پشت سد Bhumibol در استان Tak واقع شده و خوص بازیابی و مسابقات قایق سواری را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *