جاذبه های توریستی کوش آداسی

با تور کوش آداسی به اعماق تاریخ بروید!

افرادی که علاقمند به تاریخ و باستان شناسی و یا تاریخ شناسی هستند، پیشنهاد می کنیم تور کوش آداسی را در برنامه های خود قرار دهید که این شهر هم زیبایی های به خصوص خودش را دارد و ساختار شهر کوش آداسی باعث شده است بسیاری از باستان شناسان و یا گردشگران به این شهر سفر کنند و تجربیاتی جدید و نو را داشته باشند؛ عکسبرداری را در این مناطق فراموش نکنید که بعد ها برایتان به عنوان خاطره ای از کوش آداسی به یادتان خواهد ماند.

این شهر توسط مردمانی که در ۳۰۰۰ سال قبل از میاد مسیح از فات مرکزی آناتولی به این مکان مهاجرت کرده اند پایه ریزی شده است. آب و هوای معتدل این منطقه این اجازه را به سا کنان آن داده بود تا به تولید محصولات کشاورزی مانند زیتون، انگور و انجیر در زمی نهای حاصل خیز اطراف بپردازند. کوش آداسی در سال ۵۴۶ قبل از میاد به تصرف ایرانیان درآمد.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

در سال ۲۰۰ قبل از میاد امپراتوری روم این شهر را به تصرف خود درآورد و بعد از تقسیم امپراتوری رم، امپراتوری رم شرقی بر این شهر تسلط یافت. یک زلزله باعث تغییر مسیر رودخانه، آب و هوا و در نتیجه نابودی شهر افسوس در نزدیکی کوشی آداسی گردید و در آن زمان این امر باعث شد کوشی آداسی به عنوان یک معبر مهم مورد توجه قرار گیرد. پس از حمله سلطان محمد فاتح، این شهر در سال ۱۴۱۳ توسط امپراتوری عثمانی اداره م یشد. در دوران سلطنت عثمانی ها، کوشی آداسی به ساختمان های با شکوه مشهور شد. کاروانسرای اوکاز محمد پاشا یکی از بناهایی است که در آن می توان معماری دوران عثمانی را بوضوح مشاهده نمود.

دروازه قلعه، دیوارها و مساجد و همچنین ارگ قلعه در جزیره کبوتر، در دوره عثمانی ساخته شد هاست که منعکس کننده سبک معماری دوران است. پس از جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۹ کوشی آداسی مورد تاخت و تاز یونانیان قرار گرفت و طی یک مبارزه طولانی در سال ۱۹۲۲ کوشی آداسی بخشی از جمهوری ترکیه شد.

باقی مانده خانه های قدیمی در نزدیكی ساحل به رستوران ها و كافه هایی تبدیل شده اند كه بیان گر ساختار قدیمی شهر هستند و تپه پشت سر آن ها با هتل های بزرگ و بلوک های آپارتمان نمایانگر ساخت و ساز دهه 80 میلادی تا كنون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *