بازارهای استانبول کجا هستند؟

بازارهای استانبول کجا هستند؟

بیشتر گردشگران و یا مسافرانی که از اقصی نقاط مختلف جهان به استانبول سفر می کنند، علاوه بر تاریخ و جاذبه های گردشگری استانبول نیز به دنبال بازارهای محلی شهر برای خرید اجناس و صنایع دستی و یا محصولات آن شهر هستند. استانبول هم به اندازه کافی از منابع خوب و صنایع دستی بهره مند است و حتی مواد غذایی در بازارهایش یافت می شود، که از قدیم الایام سلیقه هر شخصی در این منطقه بوده است. خلاصه با سفری که با تور استانبول به این شهر خواهید داشت، سری به بازارهای محلی که در ادامه به شما معرفی می کنیم، بزنید.

بازارهای استانبول کجا هستند؟

بازار های محلی در مـناطق مختلف استانبول توسط شهرداری برقرار می شوند . این بازارها مـحل فروش نیازهای روزانه که از میوه، سبزی، ماهی تازه صید شده هستند گرفته تا لـباس و کیف و کفش که غیر ممکن است از آن ها چشم پوشی کرد، حتی قـیمت ارائه شده در این مـکان ها ارزانتر از مغازه ها است و تقریبا به طریقی به نفع شما خواهد بود. اما ما این بازارها را به تفکیک روزهای برگزاری اش به شما معرفی می کنیم.

شنبه ها

با زار BAKIRKÖY که شنبه ها برپا می شود و به آدرس منطقه باکر کوی، چیرپیجی، پشت عادلیه سارای، بازار آلان می باشد.

بازار ŞİŞLİ که از دیگر بازارهای محلی می باشد و این هم شنبه ها بر پاست، و در منطقه شیشلی، محله کوش تپه، خیابان یونجالی، هاندان ضیا اونیش ایلک اُرِتیم برپا می شود.

یکشنبه ها

بازار ŞİŞLİ به آدرس منطقه شیشلی، محله مجیدیه کوی، خیابان داملا، خیابان اووز، خیابان گول باهار که پیشنهاد می کنیم آن را از دست ندهید.

بازار دیگری به نام FATİH در منطقه فاتیح، خیابان آغاچ کاکان، خیابان حاجی پیری برگزار می شود و منتظر شما عزیزان است!

دوشنبه ها

بازار KAĞITHANE به آدرس منطقه کاییت هانه، چِلیک تپه، خیابان کوبیلای، خیابان فاتیح سلطان احمد، خیابان چاقداش و نیز بازار ŞİŞLİ به آدرس منطقه شیشلی، محله فری کوی، خیابان لالا شاهین که هر دو بازارهای محلی جالبی می باشند؛ از دست ندهید!

هم چنین بازار ZEYTİNBURNU به آدرس زیتین بورنو، محله تلسیز خیابان 84، خیابان 84.1 نیز از جمله بازارهایی است که نباید از نظر گذراند.

سه شنبه ها

بازار BEŞİKTAŞ با آدرس منطقه بشیکتاش،محله لونت 4 کوناکلار، خیابان فاروک نافیز چاملیبل، خیابان گول، ŞİŞLİ با آدرس منطقه شیشلی، محله اُک میدانی حالیل ریعفات پاشا خیابان اینهانلی، و در آخر ZEYTİNBURNU که در زیتین بورنو ، محله گوکالپ، خیابان 44 ، خیابان 49 واقع شده است.

چهارشنبه ها

در روز چهارشنبه ها که همانند ما ایرانیان چهارشنبه بازار زیاد به گوشمان می خورد، ترک ها هم تقریبا دارای چنین بازاری هستند، از جمله بازار BAKIRKÖY در منطقه باکر کوی، محله یشیل کوی چیروز، خیابان هالکالی، بازار آلان، ŞİŞLİ به آدرس منطقه شیشلی، محله آیاز آقا، در مسیر خیابان هادیم کورو، ŞİŞLİ به آدرس منطقه شیشلی، محله جین دِرِسی یالا، خیابان جین دِرِسی، ŞİŞLİ در منطقه شیشلی، محله فولیا، پشت دبیرستان شیشلی روبروی 19 ماییس موحتارلیگی اُنو (بخشداری یا استانداری)، و ZEYTİNBURNU به آدرس زیتین بورنو ، محله وِلی اِفندی خیابان 75 که بسیار جذاب می باشند.

پنجشنبه ها

در این روز هم بازارهایی به پا است که به نام های FATİH در منطقه فاتیح، آغاچ کاکان، خیایان آغاچ کاکان کوچه حاجی پیری، ŞİŞLİ در منطقه شیشلی، محله فیری کوی، خیابان لالا شاهین که هر کدام جذابیت های خاص خود را دارند و قول می دهیم که از وقتتان لذت بسیار خواهید برد.

جمعه ها

اگر صبح جمعه ای که در سفر هستید، حال رفتن به بازار را دارید، سری به بازارهای ZEYTİNBURNU به آدرس منطقه زیتین بورنو، محله سیت نیظام، خیابان جی 22، خیابان جی 29 و FATİH به آدرس منطقه فاتیح، فیندیک زاده بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *