ایسلند

ریکیاویک شهر اصلی و پایتخت کشور ایسلند می باشد که به  عنوان بزرگ ترین شهر این کشور زیبا و دیدنی اعلام شده است. شهری در شمالی ترین نقطه کره زمین قرار گرفته است و می توان گفت به نظر به قطب شمال بسیار نزدیک است.

این شهر زیبا و دوست داشتنی، هم چنین لذت بخش شامل بیش از دویست هزار نفر جمعیت می باشد، گفتنی است این شهر پر از جاذبه چهل درصد جمعیت این کشور را در بر گرفته است.

این شهر دویست و هفتاد و چهار کیلومتر مربع مساحت دارد. و مردم این کشور به آن لقب بزرگ ترین شهر کوچک دنیا را داده اند.

پایتخت ایسلند

1. نمایی از ریکیاویک

این کشور علاوه بر این که زیبایی خاص خودش رادارد، یکی از باورنکردنی ترین و نکات جالب در این کشور موردی می باشد که این کشور بیش از ۱۸۰۰ دریاچه دارد. شما در این کشور به هر سو که رو کنید دریاچه ای خواهید یافت. بزرگترین این دریاچه ها پینگوالاواتن نام دارد. عمق این دریاچه نزدیک به صدو چهارده متر است و هشتاد و چهار کیلومتر مربع مساحت دارد.

هم چنین این کشور دارای آبشارهای بزرگ و زیبای متنوعی می باشد.

 

ایسلند

2. نمایی دیگر از ریکیاویک

 

جاذبه ای جدید را با سفر به قلب یخچال در این کشور تجربه کنید!

یکی از بزرگ ترین یخچال های این کشور لانگ یوکول، یکی از بزرگترین یخچال های طبیعی اروپا در اختیار دارند. تونلی به اندازه 550 متر طول که بازدیدکنندگان را به قلب این غار یخی می کشاند.
وسعت این یخچال ۹۵۳ کیلومتر مربع است.

نور ال ای دی که در این غار استفاده شده است، با روشن کردن تونل، لایه های یخ دیواره و همچنین تبدیل برف متراکم به لایه های یخ را به بازدیدکنندگان نشان می دهند.

یخچال لانگ یوکول در فاصله دو ساعتی ریکیاویک، پایتخت این کشور واقع شده و گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *