امن‌ترین کشورها برای تنها سفر کردن خانم ها

امن‌ترین کشورها برای تنها سفر کردن خانم ها

مسافرت رفتن و گشت و گذار در کشورها و شهرهای مختلف یکی از لذت بخش ترین کارهاست. تصور کنید دغدغه و مشکلات زندگی روتین و یک نواخت خود را رها و با چمدانی پر از وسیله و لباس، به راه بیفتید. به دور از فکر و خیال، به کشور جدیدی بروید و فقط به فکر خوشگذرانی و تفریح خود باشید. به جاذبه ها و دیدنی های شهرهای آن کشور سر بزنید و از شهری به شهر دیگر بروید. اما همان طورکه فکر و خیال در این رابطه بسیار شیرین و لذت بخش است، گاه در واقعیت مشکلات بزرگی را به همراه دارد، به خصوص برای خانم های تنها.
متاسفانه با وجود برخی مشکلات مانند مسائل امنیتی، پیچیدگی مسیرها و… خانم ها نمی توانند به هر کشوری به تنهایی سفر کنند و همین موجب می شود که یکی از آرزوهای آن ها که همان تنها سفر کردن است، همیشه در دل آن ها باقی بماند. تنهایی سفر کردن، چه به انتخاب خودتان باشد چه به این دلیل که برنامه تان با کسی جور درنمی آید، تجربه ای است که هر کسی به ویژه زنانی که امکانش را دارند، حداقل یک بار در زندگی باید تجربه اش کنند.اما اگر شما هم خانمی با چنین آرزویی هستید، دیگر نگران نباشید!یکی از مسائل و مشکلات پیش روی این سفر مسئله ایمنی است. البته تعجب برانگیز هم نیست که 47 درصد آژانس های مسافرتی اظهار داشتند بزرگ ترین نگرانی شان برای مسافران زن تنها مواجه شدن آنها با شرایط خطرناک است.

امن‌ترین کشورها برای تنها سفر کردن خانم ها

امن‌ترین کشورها برای تنها سفر کردن خانم ها

اما قبول کنید شما چه در خانه باشید، چه با دیگران سفر کنید یا حتی زمانی که به تنهایی سفر می کنید لازم است حواس تان به اطراف باشد. احتیاط و اعتماد میانه روانه و معقول بودن و استفاده از غرایز در تصمیم هایی که می گیرید باید همیشه و هر جا که هستید و با هر کسی که هستید روش کار اصلی باشد.در اینجا لیستی از مقاصد گردشگری را معرفی کرده ایم که گفته می شود در عرصه جهانی، برای تنهایی سفر کردن مناسب است.
هند
هند اگرچه این روزها بازار داغی در بین مسافران دارد اما در فهرست ناامن‌ترین کشورهای جهان برای گردشگران زن در رتبه‌ی نخست قرار گرفته است. علت اصلی این امر حوادثی است که در ماه‌های اخیر در این کشور روی داده که حاصل آن کاهش چشمگیر گردشگران زن در هند و جایگزینی دو کشور تایلند و مالزی از سوی این گردشگران به عنوان مکانی برای گذراندن تعطیلات بوده است. در آخرین مورد از این حوادث روز سه‌شنبه یک زن گردشگر آمریکایی در روستایی در هند مورد تجاوز قرار گرفت و کمتر از یک ماه قبل نیز حادثه‌ای مشابه برای یک زن گردشگر سوئیسی رخ داد.
ژاپن یکی از مقصد های ایده آلی است که خانم ها به تنهایی می توانند به آن جا سفر کنند. در سفر به ژاپن با کشوری تمیز و با نظم روبرو هستید که مردمانش در کمال ادب با شما رفتار می کنند. سیستم حمل و نقل این کشور چه در شهر و چه در خارج از شهر به راحتی قابل استفاده است.
ژاپن
شاید یکی از چالش هایی که بر سر راه هر مسافر ژاپن قرار می گیرد، زبان مردمان این کشور است. بدون شک مقابله با این چالش وقتی یک خانم تنها باشید، برایتان سخت تر می شود. اکثر مردم این کشور هنگامی که شما حتی یک کلمه به زبان ژاپنی صحبت کنید، هیجان زده می شوند و برخی دوست دارند که انگلیسی صحبت کردن را با شما تمرین کنند.
اگر شما در شهری در این کشور گم شدید اصلا نگران نباشید چون ژاپنی ها به شما کمک خواهند کرد تا به مقصدتان برسید. ژاپن کشوری امن است؛ پس اگر یک خانم گردشگر تنها هستید، گشت و گذار در ژاپن می تواند برایتان خاطره انگیز باشد.
ولز
این کشور که در غرب انگلستان قرار دارد چشم اندازهای زیبا و همچنین فرهنگ بسیار غنی دارد. اگر به تاریخ و اساطیر دوران شاه آرتور علاقه دارید چند مکان مهم مربوط به نوشته های قدیمی وجود دارند. اگر به ورزش علاقه دارید می توانید در ساحل Pembrokeshire پیاده روی کنید. در کاردیف پایتخت این کشور نیز تعدادی تئاتر از جمله مرکز معروف میلنیوم، موزه، باشگاه و مرکز خرید وجود دارد.

امن‌ترین کشورها برای تنها سفر کردن خانم ها

امن‌ترین کشورها برای تنها سفر کردن خانم ها

کانادا
در کبک فرهنگ سینما و تلویزیون بسیار غنی است. فستیوال بین المللی فیلم های کوتاه و همچنین کارناوال معروف زمستان در کبک برگزار می شوند. در بزرگترین شهر این کشور تورنتو سالن های تئاتر و موسیقی بسیاری وجود دارد.

پارک های ملی کانادا از آبشار نیاگارا گرفته تا جنگل های هزار ساله Revelstoke به شما فرصت های زیادی برای کوهنوردی، چادر زدن، اسکی، موج سواری و تماشای ستارگان می دهد. دوستداران حیات وحش کانادا را یکی از بهترین مقصد ها خواهند یافت. شما می توانید یک روز را با خرس های خاکستری بگذرانید یا به مرغ های دریایی نزدیک شوید یا در کنار نهنگ ها به غواصی بروید. تورهای زیادی برای حیات وحش در کانادا وجود دارند پس لازم نیست کاملا تنها باشید.
بالی
گرچه برای سفر به بعضی جزایر اندونزی باید کمی محافظه کار بود اما جزیره چند فرهنگی بالی مقصد بسیار عالی برای سفر انفرادی است، با سواحل فوق العاده و فرصت های غواصی عالی و جنگل معروف Sacred Monkey.
مراکش
احتمالا برایتان جالب است اگر بدانید در بیشتر مناطق مراکش، جو اروپایی وجود دارد و این کشور چندان شناخته نشده ی سالهای پیش، حالا مسافران زیادی دارد. در مراکش باید خیالتان از نظر امنیت راحت باشد چون پادشاه این کشور، قوانین سخت گیرانه ای برای حفظ امنیت بازارها و مناطق و خیابان ها وضع کرده است تا مسافران بتوانند با خیال راحت از گشت و گذار در آن لذت ببرند. شهر ساحلی صویره که فاصله ‌ای ۳ ساعته با پایتخت مراکش دارد، یکی از آرام‌ ترین و البته زیباترین دیدنی ‌های این کشور است. مراکش بهشت عاشقان عکاسی هم هست چون افرادی که عاشق عکاسی باشند می‌ توانند در هر پیاده‌ روی، سوژه‌‌های زیادی برای عکاسی پیدا کنند. اگر می خواهید تنهایی سفرکنید و به دنبال ماجراجویی هستید، مراکش می‌ تواند یک گزینه فراموش‌ نشدنی برایتان باشد.
نروژ
نروژ، کشوری که از آن با عنوان مقصدی امن برای خانم های مسافر یاد می شود؛ جایی که یک خانم می تواند به تنهایی به آن سفر کند بدون آن که اضطراب و یا نگرانی داشته باشد. کشور های اسکاندیناوی از کیفیت بالای زندگی و درجه ی بالای خوشبختی برخوردار هستند؛ نروژ هم در این منطقه قرار دارد و به همین جهت می توان آن را کشوری امن با درجه ی کیفی مناسب برای زندگی و سفر ارزیابی کرد. نروژی ها افرادی خوش برخورد هستند و به فرهنگ خود می بالند. اگر یک خانم تنها هستید که به نروژ سفر می کند، می توانید روی کمک مردمان نروژ حساب باز کنید چرا که آن ها از کمک کردن به دیگران، لذت می برند. برای ایجاد ارتباط با آن ها هم نگران نباشید؛ تسلط به زبان انگلیسی کفایت می کند.
طبیعت خارق العاده ی این کشور شامل آبدره ها، یخچال های طبیعی، شفق های قطبی و ۲۱ پارک ملی این کشور است. عاشقان گشت و گذار در فضاهای شهری جذاب هم با شهرهای ترومسو (Tromso)، استاوانگر (Stavanger)، برگن (Bergen) و اسلو (Oslo) تحت تاثیر قرار می گیرند.
سنگاپور
فرهنگ غنی مردم این کشور سبب می شود تا خانم های تنها به راحتی در سنگاپور به گشت و گذار بپردازند. این کشور ترکیبی از امکانات مدرن و ظرافت های سنتی است. مردم ساکن این کشور جزیره ای، شامل مالایی ها، هندی ها و چینی ها هستند. سنگاپور کمترین میزان جرم و جنایت را در میان کشور های آسیایی دارد، پس می توان به این کشور اعتماد کرد و به عنوان یک خانم تنها، راهی سفر به مقصد سنگاپور شد.
شهر مدرن سنگاپور طیف وسیعی از شگفتی های معماری، فروشگاه های خرید و تفریحات را درخود جای داده است. در سفرتان به این کشور، محله ی چینی ها، باغ های گیاه شناسی و دیگر تفریحات آن را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *