رادیو تلویزیون ترکیه

از آب و هوای استانبول چه می دانید؟

آب و هوای استانبول را تقریبا می توان شبیه به منطقه مرمره دانست. ماه های تابستانش گرم و مرطوب هستند با بارشی بسیار کم که بین جولای تا آگوست هستند، ماه های زمستان می تواند سرد و بارانی باشد حتی با بارش برف اما نه در حد بارش بقیه مناطق ترکیه همراه می باشد. بهار و پاییز هم بهترین زمان برای بازدید می باشند و بیشتر به خاطر نوع آب و هوا است که گرم و مرطوب است.

از آب و هوای استانبول چه می دانید؟

این شهر دیدنی به عنوان یک منطقه بسیار بزرگ شناخته می شود و از لحاظ تنوع توپوگرافی بسیار مختلف است که می توانید تجربه چند نوع آب و هوا را در همان شهر تجربه کنید. به عنوان مثال، تنگه بسفر و محیط اطرافش توسط آب و هوای مدیترانه ای که دارای تابستان های خشک و زمستان های معتدل و بارانی است، احاطه شده اند. اما به سمت شمال که می روید، می توانید آب و هوای دریای سیاه را حس کنید که بسیار بارانی است. و در حالی که می توانید آب و هوای بالکان را در سمت غرب حس کنید که دارای آب و هوای سرد زمستانی و برف زمستانی است. در جهت شرق هم آب و هوایی مشابه تابستانی داغ و زمستانی سرد را تجربه خواهید کرد. جالب است که در یک روز در یک ناحیه که قرار گرفته اید و زیر آفتاب درخشان نشسته اید در نقطه ای دیگر، آب و هوایی سرد و بارانی می باشد.

در طول تابستان، درجه حرارت هوا می تواند تا 30 درجه سانتی گراد بالا رود، که بالاترین درجه حرارت هوا، 45 درجه گزارش شده است. در طول ماه های زمستان هم دمای هوا بین 10 درجه با سرمایی شدید در شب ها گزارش شده است، و پایین ترین درجه ای که مشاهد شده است به اندازه -15 درجه بوده است. در فصل بهار در بین ماه های آپریل تا می و سپتامبر تا اکتبر، هوایی آرامشبخش را دریافت می کنید که در حدود 15 تا 25 درجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *