آنکارا و جاذبه های توریستی

دژ  citadel

دژ یکی از سازه های معروف و جذاب آنکارا محسوب می شود. این حصار مستحکم از دیوارهای زخیمی ساخته شده و خیابان های اطراف آن در قرن نهم پس از میلاد مسیح ساخته شده اند.این دژ به دستور امپراتور بیزانس مایکل دوم ساخته شد.در زمان مایکل دوم استحکامات دیوارها خروجی نیز ساخته شد. ساخت این دیوار ها به قرن هفتم باز میگردند. این سازه بر روی تپه ای سنگی بنا شده است. مسافران تور ترکیه با رفتن به پشت بام این دژ میتوانند منظره ای پنارومایی از اطراف را ببینند.

مسجد کوجاتپه Kocatepe Camii

مسجدی با نمایی زیبا که جز بهترین آثار تاریخی و جاذبه گردشگری آنکارا محسوب می شود. سال ساخت این مسجد به 1967 و 1987 برمیگردد. این مسجد از بزرگترین و مدرن ترین مساجد دنیا محسوب می شود. در ساخت این مسجد از سنگ های مرمر ، شیشه های رنگی ، کاشی های تزئینی و یک چلچراغ کریستالی عظیم استفاده شده است. همچنین فضای داخلی مسجد مزین به نام های الهی می باشد . سبک ساخت این مسجد عثمانی است و برخی از عناصر تزئینی این مسجد به سبک مسجد النبی در مدینه می باشد که توسط پادشاه وقت عربستان به ریس جمهور ترکیه اهدا شد.

خرابه های رومی Roman Ruins

این خرابه ها مربوط به حمام رومی می باشد که سال ساخت آن به قرن سوم برمیگردد. با گذشت زمان و تخریب این سازه قسمت هایی از آن از بین رفته است . اما باز بخش هایی از آن قابل مشاهده و تشخیص می باشد. آپودیتریوم استاندارد رومی (رختکن) ، فریجیدریوم (حمام سرد) ، تپیدریوم (حمام گرم) ، و کالدریوم (حمام داغ) از جمله بخش هایی است که قابل مشاهده و تشخیص می باشد. این سازه که در محوطه ای باز قرار گرفته است دسترسی مسافران تور ترکیه را برای بازدید و تماشای این حمام تاریخی را آسان کرده است. حمام رومی در سال 25 پس از میلاد مسیح برای تکریم آگوستوس امپراتور روم بنا شد.

آنیت کبیر Anit Kabir

آنیت کبیر ، آرمگاه مصطفی کمال آتاتورک موسس ترکیه مدرن امروزی می باشد که در سال های 1881 و 1938 ساخته شد ، از مناطق پرطرفدار در بین گردشگران تور ترکیه می باشد. آرمگاه آتاتورک متشکل از سنگ های مرمر با حکاکی های زیبایی در دیوار های آن می باشد. مقبره قسمت کوچکی از این مجموعه تاریخی می باشد. این منطقه برای مردم ترکیه دارای قداست خاصی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *