آمبرد قلعه ای در ارمنستان

تور ارمنستان علاوه بر این که شامل مکان هایی برای بازدید می باشد که گردشگران از آن مکان ها دیدن می کنند. اما مکان زیبای دیگری که در این کشور می باشد قلعه ای در این کشور است که به نام آمبرد (Amberd) می باشد؛ قلعه‌ای در ارمنستان می باشد که در واقع متعلق به سده هفتم میلادی است که این قلعه دیدنی در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. هم چنین قلعه آمبرد و کلیسای استوتساتسین ارمنستان در ارتفاعات بالای کوه قرار گرفته است. قلعه آمبرد و کلیسای استوتساتسین بسیار جالب و دیدنی هستند و هرساله مسافران بسیاری برای دیدن این قلعه و کلیسا به ارمنستان سفر می کنند. ارمنستان دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد که این کلیسا و قلعه از بناهای قدیمی این کشور هستند.

آمبرد قلعه ای در ارمنستان

آمبرد نامی است که به دژ ارمنی در قرن 7 داده شده است. این قلعه در دامنه کوه آراگاتس و در محل تلاقی دو رودخانه آراکاشن و امبرد، در استان آراگاتسون قرار گرفته است.

قلعه ای در ارمنستان

این نام در زبان ارمنی یعنی قلعه در ابرها. البته برخی به نادرست به این قلعه، کلیسای واهاراماشن (کلیسایی که در قرن 11 در نزدیک این قلعه بوده است) هم می گویند. روستایByurakan در 6.4 کیلومتری از این قلعه واقع شده است. در محلی که این قلعه واقع شده است، از دوران عصر حجر آغاز شده است و در دوران عصر برنز و دوران اوراتیان، این قلعه ساخته شده است که در حال حاضر منسوخ شده است. می گویند پادشاهان از قلعه مذکور به عنوان محل زندگی تابستانه خود استفاده می کرده اند. برخی از بخش های دیوار در قرن 7 به عنوان حفاظ کاخ با شکوه کامساراکان ساخته شد. برای مشاهده و بازدید از این مکان دیدنی می توانید با آژانس هواپیمایی مورد نظر تماس بگیرید و با تور ارمنستان به این مکان زیبا سفر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *