آلاشهر، فیلادلفیای گذشته

آلاشهر، شهری است در کشور ترکیه که در گذشته با نام فیلادلفیا شناخته شده است، و به معنی شهر محبت برادرانه می باشد و در بین گردشگران و مردم شهرت بسیار داشته است. شهر زیبای معرفی شده همراه با تور ترکیه،با نام فیلادلفیای گذشته، که از آن نام بردیم، شهری است در کشور ترکیه که در استان مانیسا واقع شده‌ است. استانی زیبا که خود دارای زیبایی ها و جذابیت های خاص خودش می باشد. جمعیت این شهر را این گونه تخمین زده اند که بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۸ میلادی به این تعداد رسیده است که ۴۶٬۵۴۴ نفر اعلام کرده اند و بر اساس برآوردهای سال ۲۰۰۹ میلادی این جمعیت نیز به ۴۷٬۱۱۷ نفر رسیده است. تاریخچه این شهر را این گونه شرح داده اند که این شهر در سال ۱۸۹ قبل از میلاد توسط شاه اومنس دوم از پرگامون تأسیس شده است. هم چنین اومنس دوم این شهر را به نام برادرش آتالوس دوم برگزیده است که تعهدش به وی لقب «فیلادلفوس» به معنای کسی که برادرش را دوست دارد، داده بود نامگذاری کرده اند.

آلاشهر، فیلادلفیای گذشته

شهر آلاشهر دارای مناظر جذاب و دیدنی می باشد که از گذشته تا به حال به جا مانده اند، یکی از این مهمترین و معروف ترین آثار این شهر اثری از گذشته است که به معروفیت آن افزوده است. این جذابیت و شهرت به خاطر یکی از هفت کلیسای کتاب مکاشفه یوحنا در عهد جدید است.

برای توضیحات بیشتر باید این گونه شرح داد که در کتاب مکاشفه یوحنا از آلاشهر نام برده شده است. در واقع فیلادلفیا ششمین کلیسای کتاب مکاشفه یوحنا می باشد و در این کتاب به طور اختصاصی نامه‌ای به آن نوشته می‌ شود. مسیحیان فیلادلفیا تحت آزار شدید توسط یهودیان بودند که توسط کتاب مکاشفه یوحنا «کنیسه شیطان» نامیده می‌شوند. تاریخ زمین لرزه آلاشهر ممکن است دلیل آن باشد که نام کلیسا ستون برده شده است. کلیسای مورد اشاره در کتاب مکاشفه یوحنا در آلاشهر کلیسای سنت جان است.

فیلادلفیای گذشته در زمان امپراطوری بیزانس بود که شهری بسیار پررونق به حساب می آمد و به نام آتن کوچک شناخته می‌ شده است. این نام احتمالاً به این مسئله اشاره دارد که این شهر به طور کامل مسیحی نشده بود. در سال ۱۰۷۴ میلادی این شهر توسط ترکان تسخیر شد. بعد از آن به مدت دوازده سال بعد تیمور لنگ این شهر را تسخیر کرد و از جسد مردمان آن دیواری ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.